banner loyalty card 1000x200

ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Εύκολο βράδυ (57-94) για τον ΠΑΟΚ mateco στην Καρδίτσα

Ο ΠΑΟΚ mateco είχε ένα εύκολο βράδυ και μία άνετη επικράτηση με 57-94 επί του «Βιολογικό Χωριό» ΑΣΚ Καρδίτσας, στον πρώτο του αγώνα στο πλαίσιο του τουρνουά «Επιστροφή στα γήπεδα».

Ο ΠΑΟΚ mateco ξεκίνησε τον αγώνα με τους Griffin, Καμπερίδης, DiLeo, Γιάνκοβιτς και Jones και μετά το πρώτο τρίλεπτο (10-11) επέβαλε πλήρως το ρυθμό του. Ο DiLeo ξεκίνησε με 2/2 τρίποντα και 9 πόντους από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ mateco ξέφυγε 12-21 (5’30) και προηγήθηκε 20-33 στη λήξη της πρώτης περιόδου, με τον Τολιόπουλο να πετυχαίνει 7 σερί πόντους!

Οι γηπεδούχοι μείωσαν 25-33, ο κόουτς Λυκογιάννης πήρε τάιμ άουτ και ο ΠΑΟΚ mateco επέστρεψε δριμύτερος στο παιχνίδι. Με σερί 0-11 προηγήθηκε 25-44 στο 15ο λεπτό, ο Jermaine Love έδωσε πολλές λύσεις στην επίθεση (11 πόντοι) και η διαφορά πήγε στο +24 (28-52) στη λήξη του ημιχρόνου.

Με τον David DiLeo να ευστοχεί από παντού και να φτάνει τους 21 πόντους με 6 τρίποντα, τα 4 εκ των οποίων στην τρίτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ mateco δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να αντιδράσουν. Η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 34 (34-68) στο 24ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ mateco προηγήθηκε 42-77 στο 30΄, η διαφορά έφτασε ως τους 41 (46-87 στο 35’), ο κόουτς Λυκογιάννης έδωσε χρόνο σε όλους, με αρκετά λεπτά στους νεαρούς παίκτες της ομάδας, ενώ είχε την ευκαιρία να κάνει πολλές δοκιμές.

Δεκάλεπτα: 20-33, 28-52, 42-77, 57-94

Διαιτητές: Λόρτος, Τσιοπάνος, Ξέρας

«ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ» ΑΣΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Καρράς 5, Μόσορας, Γράβας 7, Σπυριδωνίδης 8, Πεφάνης, Κακλαμάνος 5 (1), Draskovic 8, Τσούκας, Χάλαρης 3, Καραγεωργίου 8 (1), Αλεξιάδης 8 (2), Τσιλούλης 5.

ΠΑΟΚ Mateco: Χριστοδούλου 12 (2), Love 11, Griffin 4, Καμαριανός 2, DiLeo 21 (6), Καραγιαννίδης, Ρούμογλου 5 (1), Καμπερίδης Γ. 11 (3), Carter 2, Jones 4, Τολιόπουλος 16 (2), Γιάνκοβιτς 6, Ogbeide.